فناوری

بسته شدن حساب آی کلاد یکی از کاربران بخاطر نام‌خانوادگی‌اش

تا به امروز آی کلاد اپل (Apple iCloud) چندین دفعه دچار مشکل در زمینه‌ی سرویس‌دهی شده، اما خبر جدیدی مبنی بر آی کلاد بسیار خاص منتشر شده است. ریچل ترو (Rachel True)، بازیگر و نویسنده آمریکایی، در توییتر ادعا کرد که آی کلاد به‌‌دلیل نوع خاص نوشتار نام ‌خانوادگی‌اش، او را از حساب کاربری بیرون انداخته و حسابش را قفل کرده است.

با توجه به گزارشات منتشر شده، رایانه‌ی مک تصور کرده که عبارت true با حروف کوچک، داده‌ی Boolean (صحیح یا غلط) می‌باشد و همین موضوع باعث شده حساب کاربری آی کلاد این شخص از کار بیفتد. به‌گفته‌ی ریچل ترو، این مشکل همچنان پس از گذشت شش ماه وجود داشته و رفع نشده است.

بازیگر و نویسنده آمریکایی بیان کرد، ساعت‌ها با بخش پشتیبانی مشتریان اپل صحبت کرده و این شرکت فرایند دریافت پول از او برای سرویس آی کلاد را متوقف نکرده است. ریچل می‌توانست سراغ پلن رایگان iCloud رود با اینکه درصورت انجام این کار، اکثر فضای ذخیره‌سازی آنلاینش را از دست می‌داد.  این سلبریتی آمریکایی خواستار توضیح از اپل شده؛ اما فعلا پاسخی در این باب دریافت نکرده است.

اگر همه چیز بر اساس ادعاهایی که ریچل ترو گفته رخ داده باشد، می‌توان بیان کرد که نقص امنیتی نادری در آی کلاد ایجاد شده است. حتی اگر نام‌خانوادگی شما True یا حتی False‌ است، برای ایجاد مشکل باید آن را به‌‌طور خاصی تایپ کنید. البته در‌هر‌صورت این سؤال ایجاد می‌شود که سیستم‌عامل پیشرفته‌ای مانند مک OS چگونه نمی‌تواند نام‌خانوادگی را از فلگی نرم‌افزاری تشخیص دهد‌. به‌نظر می‌رسد سیستم‌عامل به فرمان‌های مستقیم کاربر پاسخ نمی‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا