کسب و کار

تیرآهن

تیرآهن

تیرآهن یکی از اصلی ترین پروفیل های استفاده شده در صنعت ساختمان به حساب می آید. در واقع می توان گفت تیرآهن سنگ بنای اصلی یک ساختمان و دلیل استحکام و دوام آن است. عمده ترین کاربرد تیرآهن در ساختمان به صورت ستون، خرپا، نعل درگاه و پل های لانه زنبوری می باشد.

فروش تیرآهن

نوع هاش یکی از پروفیل های ساختمانی که بعنوان یکی از اجزای ضروری برای اسکلت بندی ساختمان ها می باشد که از نظر شکل هندسی شبیه به H  می باشد که از فولاد نورد شده ساخته می شود. از نظر مقاومت، فوق العاده مستحکم می باشد.این نوع پروفیل غالبا سنگین تر از نوع I می باشد و تیغه یا وب ضخیم تری دارد این امر باعث می شود که مقاومت بار بیشتری نیز داشته باشد. ارتفاع دهانه آن 100 تا 1000 میلی متر می باشد.

نوع I از نظر شکل هندسی شبیه به حرف I انگلیسی می باشد.این پروفیل شامل دو پلن افقی است به نام فلنچ ها که به یک بخش عمودی (تیغه یا web) متصل شده اند. در بعضی از ساختمان ها که وزن و فشار روی یک دیوار ممکن است بعنوان یک امر ساختاری خودنمایی کند این پروفیل می تواند گزینه بهتری باشد از آنجایی که وزن آن سبک تر است و تیغه یا وب نازکتر است و قادر به تحمل بار زیادی نمی باشد. ارتفاع دهانه آن از 80 تا 600 میلی متر می باشد.

استاندارد های مختلفی برای تولید آن وجود دارد که در بازار آهن ایران استاندارد IPE (اروپا) و استاندارد  INP (چین و روسیه) کاربرد دارند.

بسته به شرکت های مختلف تولید کننده آن اعم از ذوب آهن اصفهان، آرین فولاد،فولاد فایکو، فولاد ماهان و اندازه های مختلف آن دارای قیمت های مختلفی می باشد که در فروش تیر آهن موثر می باشد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت فروش تیرآهن، تسمه آهنی ، سپری آهنی  با کارشناسان آهن فلز در تماس باشید

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا