شبکه‌های اجتماعی

قابلیت Super Follows توییتر

شبکه اجتماعی توییتر (Twitter) در بیانیه‌ای اعلام کرد به‌زودی میزبان دو قابلیت مهم خواهد شد. بواسطه یکی از این قابلیت‌ها، افراد می‌توانند در ازای نمایش محتوای بیشتر، از فالورهای خود پول دریافت کنند. در قابلیت دیگر نیز کاربر می‌تواند گروه‌ها را براساس علایقی خاص خلق کند یا به آن‌ها ملحق شود.

دو قابلیت ذکر شده جزو مورد توجه‌ترین تغییراتی می‌باشد که این شبکه در چند وقت اخیر تجربه کرده است. قابلیت دریافت پول توییتر که به نام Super Follows است به کاربران توییتر امکان می‌دهد از فالورهای خود در ازای محتواهای اضافی، پول دریافت کرده و کسب درآمد حاصل کنند؛ فالورهای عادی امکان دیدن این محتواها را نخواهند داشت. محتوای اضافی ممکن است توییت پاداش، دسترسی به گروهی خاص، اشتراک در خبرنامه یا دریافت برچسبی خاص برای نمایش دادن حمایت از حساب کاربری باشد.

ابزارهای پرداخت مستقیم برای محتوانویسان بسیار مهم است و این اهمیت در سال‌های گذشته دوچندان شده است. پلتفرم Patreon در این زمینه به موفقیتی زیادی رسیده و دیگر برنامه‌ها مانند فیسبوک، یوتیوب و گیت هاب همگی قابلیت‌هایی برای کسب درآمد مستقیم خالقان محتوا طراحی کرده‌اند. در نتیجه توییتر در این حوزه تنها نیست. احتمالا درصدی از مبلغی که فالورها به حساب‌های کاربری پرداخت می‌کنند برای خود برمی‌دارد.

قابلیت دیگری نیز که توییتر معرفی کرد به نام Communities است. به‌نظر می‌رسد توییتر ازطریق Communities در تلاش است مستقیما قابلیت‌هایی مثل Facebook Groups را هدف قرار دهد. به‌لطف قابلیت Communities، کاربران توییتر مقدور می‌باشند براساس علایقی خاص (مثل گربه یا گیاه) در گروه‌ها عضو شده یا اینکه خودشان گروه بسازند. با ایجاد این گروه‌ها، کاربران محتواهای بیشتری را درباره‌ی موضوع موردعلاقه مشاهده خواهند کرد.

درحال‌حاضر مشخص نیست که این دو قابلیت جدید توییتر در چه زمانی در دسترس قرار خواهند گرفت. توییتر فعلا از آن‌ها به‌عنوان «قابلیت‌هایی که در آینده از راه می‌رسند» نام می‌برد. این شبکه‌ی اجتماعی در ماه‌های اخیر میزبان قابلیت‌های جدید گوناگونی بوده و به‌نظر می‌رسد مدیران توییتر به تکامل مداوم این پلتفرم متعهد هستند.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا