فناوری

نصب پنج سایت‌ اینترنت 5G همراه اول تا پایان سال

ایرانسل از سال 1395 و شرکت همراه اول از سال 1396 مطالعات و توسعه‌ی 5G را آغاز کردند. ایرانسل طی قراردادی با شرکت سونی اریکسون و همراه اول طی قرارداد با شرکت نوکیا پیاده‌سازی نسل پنجم ارتباطات را شروع کردند.

با این حال در اوایل مرداد ماه امسال، شرکت ایرانسل با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توانست اولین اپراتور 5G کشور را در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تهران راه‌بیاندازد. چند ماه بعد، ایرانسل دومین سایت 5G خود را در دانشگاه تربیت مدرس پیاده‌سازی کرد؛ این شرکت تصمیم دارد برخی دیگر از شهرهای کشور را تا اواخر سال آینده به اینترنت نسل پنجم مجهز کند.

یاسر رایگانی، مدیرکل ارتباطات همراه اول، با انتشار توییتی از اجرای برنامه‌ی پایلوت راه‌اندازی 5G خبر داد و عنوان کرد، برنامه 5G همراه اول با قدرت شروع شده، طبق برنامه امسال پایلوت انجام شده و به‌زودی بالا می‌آید.

بر اساس گفته‌های رایگانی، امسال در ۵ نقطه از شهر تهران، سایت 5G نصب می‌شود. این مناطق شامل ساختمان همراه اول، برج میلاد، وزارت ارتباطات، باغ کتاب و دانشگاه تهران یا شهید بهشتی می‌باشند.

شرکت همراه اول اطلاعات بیشتری در رابطه با راه‌اندازی نسل پنجم ارتباطات ارائه نکرده است؛ اما احتمالا ماه آینده باید منتظر جزئیات بیشتر برنامه‌ی این شرکت باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا