فناوری

وضعیت اینترنت مقرون به‌صرفه‌تر در کشورهای دیگر

امروزه به راحتی می‌توان عنوان کرد که در بیشتر نقاط کره زمان اینترنت وجود و تمامی کشور‌ها از اینترنت بهره‌مند می‌باشند؛ اما سرعت، کیفیت و نحوه ارائه با یکدیگر متفاوت است.

بعضی کشورها اینترنت را با قیمت مقرون ‌به‌صرفه‌تری به مردم جامعه خود ارائه می‌دهند. درواقع استفاده از اینترنت مقرون به صرفه دقیقا به موقعیت مکانی فرد بستگی دارد. اینترنت ارزان‌قیمت یک موضوع است؛ اما باید پهنای باند مقرون به صرفه داشت. به بیان دیگر اگر کسی درآمد مناسبی نداشته باشد، شاید اینترنت «ارزان‌قیمت» برای او مناسب نباشد.

اخیرا سازمانی به نام NetCredit که در شهر شیکاگو قرار دارد، با بررسی میانگین دستمزد ماهانه در تمام دنیا و با کمک اطلاعات وب‌سایت Cable.co.uk که قیمت پهنای باند در دنیا را بررسی می‌کند، توانسته قیمت اینترنت در کشورهای مختلف را محاسبه کند.

کشور یمن با هزینه نزدیک به 2466 دلار، گران‌ترین اینترنت را دراختیار دارد؛ این مقدار 2792.56 درصد دستمزد ماهانه در این کشور با میانگین 88.33 دلار می‌شود.

کشور موناکو با میانگین هزینه ماهانه 5043 دلار، قیمت پهنای باند 34.49 دلار یا 0.0068 درصد دستمزد مقرون‌به‌صرفه‌ترین پهنای باند را دراختیار مردم قرار می‌دهد.

دسترسی به اینترنت در کشور ترکمنستان ماهانه 3047.52 دلار هزینه دارد که 1043.08 درصد دستمزد ماهانه را شامل می‌شود.

استفاده از اینترنت در کشور قزاقستان ماهانه 22.15 دلار در ماه می‌باشد که 4.17 درصد درآمد ماهانه را شامل می‌شود.

هزینه استفاده از اینترنت در ایران ماهانه 23.35 دلار اعلام شده که 6.67 درصد دستمزد را شامل می‌شود.

استفاده از اینترنت در کشور امارات ماهانه 40.94 دلار می‌باشد که 1.31 درصد دستمزد را به خود اختصاص می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا