فناوری

‌اشتراک‌گذاری رمز عبور وای فای در اندروید 12

همچنان زمان نسبتا زیادی تا انتشار رسمی اندروید 12 (Android 12) باقی مانده، اما اخیرا شایعاتی مرتبط‌ با این سیستم‌ عامل در رسانه‌ها منتشر شده است تا به‌صورت اولیه بدانیم که باید چه انتظاراتی از اندروید 12 داشته باشیم. از جمله از این شایعات این است که اندروید 12 امکان به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور وای فای با دستگاه‌هایی که در نزدیکی شما قرار دارند فراهم خواهد شد.

در حال حال حاضر کاربران اندروید 10 و نسخه‌های بعد از آن می‌توانند بواسطه کد QR اختصاصی،‌ رمز عبور وای فای را به‌اشتراک بگذارند. در اندروید 12 حتی نیازی به استفاده از کد QR نیز وجود نخواهید داشت. ظاهرا قابلیت به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور وای فای قرار است به‌درون Nearby Share اضافه شود تا بتوانید در زمانی سریع و به‌شکلی ساده،‌ رمز عبور وای فای را به دستگاه‌های مورداعتمادتان ارسال کنید.

البته به احتمال زیاد برای استفاده کردن از Nearby Share باید هر دو دستگاه از سیستم‌عامل اندروید 12 استفاده کنند. در حال حاضر به‌طور دقیق نمی‌دانیم که سیستم به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور وای فای در Nearby Share از چه پروتکلی بهره می‌گیرد. از آن‌جایی که نسخه‌ی پیش‌نمایش توسعه‌دهنده‌ی اندروید 12 در آینده‌ای نزدیک از راه می‌رسد، احتمالا جزئیات دقیق‌تری از این قابلیت خواهیم فهمید.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا