فناوری

M دستیار صوتی هوشمند فیسبوک

 با اپلیکیشن مسنجر (بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان) همراه شد تا بواسطه ارائه‌ی پیشنهادات مختلف در پاسخ‌گویی به پیام‌ها به کاربران کمک کند. همچنین فیسبوک عنوان کرده است که کاربران می‌توانند از وجود دستیار صوتی هوشمند M در اپلیکیشن اندروید و iOS مسنجر فیسبوک بهره ببرند.

باید اشاره کرد که این قابلیت فعلا برای کاربران آمریکایی فعال می باشد، اما فیسبوک تصمیم دارد در ماه‌های آینده، این قابلیت را برای تمامی کاربران جهان فراهم کند. فیسبوک کار آزمایش دستیار صوتی هوشمند M را از ماه دسامبر آغاز کرده است و به نظر می‌رسد این ویژگی اخیرا برای عرضه به عموم آماده شده است.

دستیار صوتی هوشمند فیسبوک بدین صورت کار می کند که ابتدا مکالمه‌ی در جریان را آنالیز می کند و سپس با مشخص کردن لغات کلیدی در مکالمه، پاسخ‌های پیشنهادی خود را مطرح می‌کند.

از جمله‌ی پاسخ‌های این دستیار صوتی می توان به ارسال استیکر، درخواست‌ تراکنش، درخواست تاکسی با اویر و لیفت و آغاز کردن یک گروه رأی‌گیری اشاره کرد.

همچنین دستیار صوتی فیسبوک توانایی به اشتراک گذاشتن مکان کاربر با دوستانش را دارد. علاوه بر آن این ویژگی به جستجوی لغات کلیدی می‌پردازد که احتمالا شما با دوستان خود به‌منظور برنامه‌ریزی برای یک فعالیت گروهی، درباره آن‌ها صحبت کرده‌اید و پس از یافتن موارد مورد نیاز، اقدام به دخالت در برنامه‌ریزی و ارائه پیشنهادات لازم می‌کند.

در ابتدا در سال 2015 دستیار صوتی هوشمند M فیسبوک معرفی و رونمایی شد که در آن زمان کاربران می‌توانستند به‌ صورت مستقل با آن وارد گفتگو شوند. این مکالمات توسط تیمی از متخصصان مورد نظارت قرار گرفت تا بواسطه آن کارشناسان از طریق فناوری‌های لازم با یادگیری ماشین این سیستم را نسبت به گذشته تقویت کنند. همچنین در برخی موارد ضروری کارشناسان به طور مستقیم وارد عمل شده و این سیستم را هدایت می‌کردند.

با توجه به اینکه دستیار صوتی هوشمند M نیاز به منابع سخت‌افزاری زیادی دارد، از این‌رو فیسبوک هنوز فاصله‌ی زیادی برای عرضه‌ی این سرویس به‌صورت همگانی دارد.

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده کاربران می‌توانند در صورت تمایل این ویژگی را از بخش تنظیمات برای گفتگوهای محرمانه‌ی خود غیرفعال کنند تا دیگر دستیار M فیسبوک در مسنجر فعال نشود. علاوه بر آن می‌توان در گفتگوهای معمولی مسنجر نیز در مواردی نظیر ارائه‌ی پاسخ‌ها غیرفعال کرده و آن‌ها را فقط برای پیشنهاد استیکر یا رزرو تاکسی از اوبر مورد استفاده قرار داد.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا