شبکه‌های اجتماعی

کلاه‌برداری جدید در واتساپ

از همان اوایل توسعه اینترنت تا حال، کلاهبرداری اینترنتی انجام می‌شده خصوصا الان که اینترنت به طور وسیعی گسترش یافته است. با اینکه این فرایند به دفعات در سطح اینترنت تکرار می‌شود اصلا چیز جدیدی نیست، اما متأسفانه مردم حتی امروزه هم به‌دفعات در دام کلاه‌برداران می‌افتند. بر اساس گزارشات منتشر شده، اخیرا کلاه‌برداری جدیدی در واتساپ (WhatsApp) آغاز شده و کاربران باید حواس‌شان را جمع کنند.

فرایند این کلاه‌برداری موجود در بستر واتساپ بدین صورت است که، ابتدا کاربران پیامکی شامل کد فعال‌سازی واتساپ دریافت می‌کنند. سپس پیامی از طرف یکی از مخاطبان گوشی  کاربر در واتساپ به او ارسال می‌شود که به او می‌گوید کد به اشتباه برای شما ارسال شده و از شما درخواست می‌کند کد را برایش بفرستید. اگر کد را به این مخاطب ارسال کنید، حساب کاربری شما در واتساپ هک می‌شود.

درواقع این فرایند کلاهبرداری به هک و یا دزدیده شدن حساب کاربری منتهی می‌شود. وقتی چنین پیامی دریافت کردید نشان دهنده آن است که هدفی برای هکرها هستید. در حال حاضر این هدف هکرها از هک کردن حساب‌های کاربری در واتساپ مشخص نیست، اما قطعا هدف خوبی پشت این قضیه نیست.

نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا